Schedule/Results 2017/2018

Oct. 20-22 TBA Winnipeg Sturgeon Heights Tourney

 

Oct. 20 3:15 MTS Iceplex - Remax St. Johns Ravenscourt

6-0 W

Oct. 20 8:30 MTS Iceplex - Remax College Jeanne-Sauve 2-0 W
Oct. 21 8:00 MTS Iceplex - RRC Vincent Massey 6-4 L
Oct. 21 7:15 MTS Iceplex Selkirk Royals 5-0 W
Oct. 22 4:30 Championship game -           MTS Iceplex Vincent Massey 8-3 W
Oct.27 -29 TBA Fort Frances, ON Scott Clendenning Memorial Showcase       
Oct. 27 7:15 Fort Frances, ON IFK Queens Midget A  2-0 L
Oct. 28 12:15 Fort Frances, ON IFK Beaver Brae Broncos  5-0 W
Oct. 28 6:15 Fort Frances, ON IFK Thunder Bay Fury  5-1 W
Oct. 29 1:15 Fort Frances, ON IFK Dryden Eagles  3-1 W
Nov. 4

12:30

Bemidji, MN Bemidji H.S.   3-1 W
Nov. 4 2:30 Bemidji, MN Bemidji H.S.  7-1 W
Nov. 14 7:30  Fort Frances, ON '52 St. Thomas Aquinas Saints 6-5 W 
Nov. 21

7:15 

Fort Frances, ON IFK Beaver Brae Broncos  7-2 W
Nov. 28 7:30  Fort Frances, ON '52 Beaver Brae Broncos  6-1 W
Nov. 29 7:30 Sioux Lookout, ON Queen Elizabeth Warriors  9-0 W
Dec. 1 7:30  Fort Frances, '52 International Falls Broncos  3-1 W
Dec. 6 6:30 Dryden, ON Dryden Eagles  5-4 L Overtime
Dec. 11 7:30 Emo, ON Dryden Eagles  5-2 W
Dec. 12 2:30  Kenora, ON St. Thomas Aquinas Saints  3-2 W
Dec. 17 4:15  Fort Frances, ON IFK Queen Elizabeth Warriors  9-2 W
Dec. 18 3:45 Fort Frances, ON IFK Queen Elizabeth Warriors  4-0 W
Dec. 21 7:15 Fort Frances, ON IFK Warroad Warriors  7-1 L
Dec. 26 - 28 TBA Warroad, MN    
Dec. 26 6:00 Warroad, MN - Gardens Warroad Warriors 6 - 1 L 
Dec. 27 5:00 Warroad, MN - Gardens Dodge County 7 - 1 L 
Dec. 28 12:00 Warroad, MN - Gardens Minot 6 - 3 W 
Jan. 5 7:00 Thunder Bay, ON  Queens Midget A 1 - 1 T
Jan. 6 8:45 Thunder Bay, ON  Queens Bantam AA  6 - 2 L
Jan. 6 3:00 Thunder Bay, ON  Con College Thunderhawks  3 - 1 L
Jan. 9 4:00 Kenora, ON Beaver Brae Broncos  12-0 W
Jan. 10 4:30 Fort Frances, ON Duke Dryden Eagles  1-0 W
Jan. 29 6:30 Dryden, ON Dryden Eagles  3-0 W
Jan. 30 4:00 Sioux Lookout, ON Queen Elizabeth Warriors  *postponed tba
Feb. 1 7:15 Fort Frances, ON IFK St. Thomas Aquinas Saints 4-1 L
Feb. 3 2:00 International Falls, MN International Falls Broncos  5-5 Tie
Feb. 8 7:30 Kenora, ON Beaver Brae Broncos  18-0 W
*Feb. 11 7:30 Sioux Lookout, ON Queen Elizabeth Warriors  *postponed tba
Feb. 12 6:30 Kenora, ON St. Thomas Aquinas Saints  5-4 Win
Feb. 13 4:00 *Sioux Lookout Queen Elizabeth Warriors  18-1 Win
Feb. 20 7:30 Fort Frances, ON  Beaver Brae Broncos  14-0 Win
Feb. 23 1:30  Kenora, ON Beaver Brae Broncos  18-0 Win
Feb. 28 7:30 Fort Frances, ON Dryden Eagles  4-1 Win
Mar. 2 6:30 Dryden, ON Dryden Eagles  5-1 Win
Mar. 5 3:45 Fort Frances, ON Dryden Eagles (if needed)  
Mar. 21-23 TBA Timmins, ON OFSAA Championship  
Mar. 21 8:00  Timmins, ON Anderson CVI (LOSSA) 6-1 Win
Mar. 21 2:00 Timmins, ON ESC Theriault (NEOAA/AANEO) 2-0 Win
Mar. 22 8:00 Timmins, ON St. Joseph's (EOSSAA) 2-0 Win
Mar. 22 3:00 Timmins, ON (Quarterfinals) 2-0 Win
Mar. 23 8:00 Timmins, ON St. Anne's (Semi Finals) 0-3 Loss
Mar. 23 1:00 Timmins, ON St. David's (Bronze Medal Game) 2-1 Loss

2014-2015 Season Schedule PDF